Aktualności

WYNIKI XII EDYCJI ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Informujemy, że zakończyła się XII Edycja projektu Zbieraj Baterie i Telefony! W tej edycji wzięło udział 1198 placówek z całej Polski!

Więcej...

MIESIĄC FINAŁOWY XII EDYCJI "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!"

W dniu 8 kwietnia br rozpoczęliśmy Miesiąc Finałowy XII Edycji projektu „Zbieraj Baterie i Telefony!”. Do 15 maja br uczestnicy akcji mogą zgłaszać odbiór zebranych odpadów.

Więcej...

WESOŁYCH ŚWIĄT

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Państwu zdrowia, radości oraz wielu miłych chwil spędzonych w gronie najbliższych. Niech ten nadchodzący Nowy Rok 2024 będzie pełen pomyślności, sukcesów oraz satysfakcji zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

Więcej...

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu dużo zdrowia, energii i wytrwałości, abyście mogli realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

Więcej...

ZAPRASZAMY DO XII EDYCJI "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!"

Informujemy, że 4 września rozpoczęliśmy XII Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”.

Więcej...

WYNIKI XI EDYCJI ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Informujemy, że zakończyła się XI Edycja projektu Zbieraj Baterie i Telefony! W tej edycji wzięło udział 1353 placówek z całej Polski!

Więcej...

ZACZYNAMY MIESIĄC FINAŁOWY XI EDYCJI NASZEGO PROGRAMU

Tradycyjnie z początkiem kwietnia rozpoczynamy Miesiąc Finałowy programu Zbieraj Baterie i Telefony! Na zgłoszenia odbioru zużytych baterii i telefonów komórkowych czekamy do 20 maja 2023 roku.

Więcej...

WYNIKI KONKURSU PLANETA MA ZNACZENIE

Dobiegł końca konkurs PLANETA MA ZNACZENIE. Razem z Partnerem projektu firmą T-Mobile ogłaszamy listę laureatów, którym udało się zebrać największą ilość zużytych telefonów komórkowych.  

Więcej...

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy całemu Gronu Pedagogicznemu dużo zdrowia, energii i wytrwałości, aby móc w pełni realizować swoje plany życiowe i zawodowe.

Więcej...

ZAPRASZAMY DO XI EDYCJI "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!"

Już od dzisiaj, czyli 5 września 2022 roku można się zgłaszać do udziału w XI Edycji Ogólnopolskiego Programu „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. W tym roku partnerem specjalnym jest firma T- Mobile. Dla szkół, które zbiorą największą ilość zużytych baterii i telefonów komórkowych przewidujemy cenne nagrody.

Więcej...

WYNIKI X EDYCJI ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Zakończyliśmy X edycję projektu Zbieraj Baterie i Telefony! W tym roku zebraliśmy rekordową ilość, aż 144 tony  zużytych baterii i tonę telefonów komórkowych! Zapraszamy do zapoznania się z listą lauratów Miesiąca Finałowego.

Więcej...

MIESIĄC FINAŁOWY X EDYCJI "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!"

Od 1 kwietnia 2022 roku rozpoczynamy Miesiąc Finałowy X Edycji programu Zbieraj Baterie i Telefony!, podczas którego uczestnicy akcji mogą zgłaszać zużyte baterie i telefony komórkowe do odbioru.

Więcej...

DZIEŃ KOBIET

Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy tego co najlepsze, spokoju ducha, dużo miłości i spełnienia marzeń!

Więcej...

DZIEŃ NAUCZYCIELA

Z okazji Dnia Nauczyciela życzymy całemu Gronu Predgogicznemu dużo zdrowia, energii, wytrwałości oraz realizacji planów zawodowych i osobistych.

Więcej...

ROZPOCZYNAMY X EDYCJĘ "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!"

Od 13 września 2021 roku zapraszamy do udziału w X już Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. Tradycyjnie dla uczestników akcji przygotowaliśmy liczne materiały edukacyjne oraz konkurs ekologiczny na największą zbiórkę zużytych baterii i telefonów.

Więcej...

WYNIKI IX EDYCJI ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Zakończyliśmy IX Edycję projektu Zbieraj Baterie i Telefony! W programie wzięło udział 1046 placówek z całej Polski! W konkursie na największą zbiórkę zużytych baterii i telefonów zebraliśmy aż 142 tony zużytych baterii oraz prawie tonę zużytych telefonów!

Więcej...

WZNAWIAMY MIESIĄC FINALOWY IX EDYCJI PROGRAMU ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Od 26 kwietnia 2021 roku rozpoczynamy Miesiąc Finałowy IX Edycji programu Zbieraj Baterie i Telefony! Do 26 maja 2021 roku szkoły biorące udział w akcji mogą zgłaszać odbiór zużytych baterii i telefonów.

Więcej...

ZMIANA TERMINU MIESIĄCA FINAŁOWEGO

Ze względu na wprowadzenie ograniczeń w działalności placówek edukacyjnych, jesteśmy zmuszeniu kolejny raz zmienić termin Miesiąca Finałowego. 

Więcej...

FINAŁ IX EDYCJI ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

W dniu 2 listopada rozpoczął się Miesiąc Finałowy IX Edycji projektu „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. Do 27 listopada można zgłaszać odbiór zebranych odpadów.

Więcej...

NADAL TRWA IX EDYCJA PROGRAMU ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Wraz z początkiem nowego roku szkolnego kontynuujemy IX edycję programu Zbieraj Baterie i Telefony, którą byliśmy zmuszeni zawiesić ze względu na sytuację epidemiologiczną w kraju. Od 1 września 2020 roku wznawiamy odbiór zużytych baterii i telefonów oraz zapraszamy do udziału w Miesiącu Finałowym, który w ramach IX edycji programu potrwa od 2 do 27 listopada 2020 roku.

Więcej...

WZNAWIAMY ODBIÓR ZUZYTYCH BATERII I TELEFONÓW

od 13 maja 2020 roku wznawiamy odbiór zużytych baterii i telefonów z placówek biorących udział w IX edycji projektu "Zbieraj Baterie i Telefony".

WSTRZYMANY ODBIÓR ZUŻYTYCH BATERII

Ze względu na ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa oraz mając na uwadze zdrowie i bezpieczeństwo uczestników projektu "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY", informujemy, iż od 16 marca 2020 roku do odwołania wstrzymujemy odbiór zużytych baterii i telefonów z placówek biorących udział w akcji.

Więcej...

ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W IX EDYCJI "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!"

Drugiego września br rozpoczęliśmy IX Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY! Zapraszamy przedszkola i szkoły z całej Polski do udziału w programie edukacyjnym na temat zasad selektywnego pozbywania się wybranych odpadów niebezpiecznych, które powstają w gospodarstwach domowych.

Więcej...

WYNIKI VIII EDYCJI ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!

Zakończyła się VIII Edycji projektu Zbieraj Baterie i Telefony! W programie wzięło udział 1215 szkół z całej Polski.

Więcej...

PRZEDŁUŻAMY MIESIĄC FINAŁOWY

Do 17 maja 2019 roku zostaje przedłużony Miesiąc Finałowy projektu Zbieraj Baterie i Telefony! Szkoły biorące udział w projekcie będą miały dodatkowy tydzień na przesłanie zgłoszenia odbioru zużytych baterii i telefonów.

Więcej...

MIESIAC FINAŁOWY "ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY"

Rozpoczął się Miesiąc Finałowy VIII Edycji projektu „Zbieraj Baterie i Telefony”. Do 10 maja uczestnicy akcji mogą zgłaszać odbiór zebranych odpadów. Nowością tegorocznej Edycji jest dodatkowa kategoria konkursowa – zbiórka zużytych telefonów komórkowych. Na uczestników, którzy zbiorą najwięcej zużytych baterii i telefonów czekają atrakcyjne nagrody i wyróżnienia.

Więcej...

TELEFONY KOMÓRKOWE NOWĄ KATEGORIĄ KONKURSOWĄ VIII EDYCJI PROGRAMU

Trzeciego września rozpoczęliśmy VIII Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE I TELEFONY!”. W tym roku wprowadziliśmy nową kategorię konkursową: ZBIÓRKĘ ZUŻYTYCH TELEFONÓW KOMÓRKOWYCH.

Więcej...

LAUREACI VII EDYCJI

Siódma Edycja Programu dobiegła końca. Dziękujemy wszystkim szkołom i przedszkolom za zaangażowanie i aktywny udział w naszej akcji, podczas której zebrano niemal 102 tony zużytych baterii!

Więcej...

ROZPOCZĘCIE MIESIĄCA FINAŁOWEGO VII EDYCJI PROGRAMU

W dniu 11 kwietnia po raz VII rozpoczęliśmy Miesiąc Finałowy konkursu Zbieraj Baterie! Uczestnicy programu mogą zgłaszać odbiór zebranych baterii do 11 maja br.

Więcej...

ZAPRASZAMY DO VII EDYCJI "ZBIERAJ BATERIE!"

Rozpoczęła się VII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE”, która potrwa do 18 maja 2018 roku. Uczestniczące w projekcie szkoły będą rywalizowały o nagrody przyznawane za największą zbiórkę zużytych baterii przenośnych. W akcji uczestniczy już niemal 1500 szkół z całej Polski, do których przesyłane są materiały edukacyjne oraz pojemniki na zużyte baterie.

Więcej...

ROZSTRZYGNIĘCIE VI EDYCJI PROGRAMU

Z przyjemnością ogłaszamy wyniki VI Edycji Programu ZBIERAJ BATERIE! W tym roku w zbiórkę baterii zaangażowało się aż 1189 szkół i przedszkoli z całego kraju!

Więcej...

MIESIĄC FINAŁOWY VI EDYCJI

W ramach 6 już edycji Ogólnopolskiego Programu dla Szkół ZBIERAJ BATERIE! rozpoczął się dzisiaj Miesiąc Finałowy, podczas którego uczestnicy programu mogą zgłaszać odbiór zebranych na terenie szkoły zużytych baterii.

Więcej...

VI EDYCJA PROGRAMU "ZBIERAJ BATERIE"

Pierwszego września rozpoczęliśmy VI Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE!”. Zapraszamy do konkursu na najwiekszą zbiórkę zużytych baterii. Na finalistów czekają atrakcyjne nagrody. 

Więcej...

Wyniki Finału V Edycji Programu ZBIERAJ BATERIE!

Ponad 1000 placówek oświatowych wzięło udział w V Edycji Programu Zbieraj Baterie! Zebrane odpady trafiły do wyspecjalizowanego zakładu przetwarzania. Prezentujemy listę laureatów konkursu na najwiekszą zbiórkę zużytych baterii.

Więcej...

ROZPOCZNAMY MIESIĄC FINAŁOWY V EDYCJI PROGRAMU ZBIERAJ BATERIE

W tym roku Miesiąc Finałowy V Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ZBIERAJ BATERIE rozpoczyna się 15 kwietnia, którego celem jest intensyfikowanie i sfinalizowanie całorocznej zbiórki. Jeszcze tylko przez 30 dni, aż do 15 maja placówki edukacyjne będą mogły zgłaszać baterie do odbioru.

Więcej...

ZMIANA NAZWY ORGANIZATORA PROJEKTU

Z dniem 13.10.2015 r. dotychczasowa nazwa organizatora Projektu "Zbieraj Baterie" ZGK Organizacji Odzysku Biosystem SA uległa zmianie na Biosystem Organizacja Odzysku Opakowań SA. Zmiana nazwy spółki nie ma wpływu na ważność zawartych umów.

Więcej...

V EDYCJA PROGRAMU "ZBIERAJ BATERIE"

Wraz z początkiem  roku szkolnego 2015/2016, rozpoczynamy V Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!”. Na bazie zeszłorocznych doświadczeń, starając się jak najlepiej dopasować konkurs do potrzeb placówek oświatowych, dokonaliśmy kilku znaczących zmian w regulaminie. 

Więcej...

FINAŁ IV EDYCJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO ZBIERAJ BATERIE!

Dobiegła końca IV edycja Programu ZBIERAJ BATERIE! Uczniowie oraz nauczyciele z całej Polski do ostatnich dni prowadzili intensywną zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów. W tym semestrze udział wzieła rekordowa liczba 560 Placówek z całego kraju!

Więcej...

JUŻ SIĘ ROZPOCZĄŁ!! MIESIĄC FINAŁOWY IV EDYCJI PROGRAMU ZBIERAJ BATERIE!!

Nadszedł maj, który jest jednocześnie Miesiącem Finałowym IV już Edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ZBIERAJ BATERIE! Podobnie jak w dotychczasowych edycjach wyłaniamy Laureatów konkursu na największą zbiórkę zużytych baterii.

Więcej...

ZWYCIĘZCY III EDYCJI PROGRAMU EDUKACYJNEGO ZBIERAJ BATERIE!

Kolejna Edycja Programu ZBIERAJ BATERIE! już za nami. Po raz trzeci uroczyście podsumowujemy Wasze zaangażowanie i efekty zbiórek zużytych baterii i akumulatorów przeprowadzonych podczas Miesiąca Finałowego.

Więcej...

JUŻ CORAZ BLIŻEJ FINAŁ III EDYCJI PROGRAMU "ZBIERAJ BATERIE!"

Zbliża się koniec semestru szkolnego i już niedługo wyczekiwane ferie zimowe! Na uczestników „Zbieraj Baterie!” czeka również szereg atrakcji. Zbliżamy się do końca III Edycji, podczas której wyłonimy Laureatów konkursu na największą zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów.

Więcej...

III EDYCJA PROGRAMU "ZBIERAJ BATERIE!"

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015, rozpoczęła się już III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!” organizowanego przez ZGK Organizację Odzysku BIOSYSTEM S.A. Podobnie jak w poprzednich latach przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych materiałów edukacyjnych, natomiast na zwycięzców tegorocznego konkursu na zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów czeka większa liczba nagród rzeczowych przyznawanych aż w dwóch kategoriach.

Więcej...

WYNIKI FINAŁU II EDYCJI !

Z przyjemnością informujemy o wyłonieniu zwycięzców konkursu II edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „Zbieraj baterie”, trwającego od lutego do czerwca 2014 roku, w którym udział wzięły 302 placówki edukacyjno-oświatowe.

Laureatami konkursu w rywalizacji na największą masę zużytych baterii w przeliczeniu na liczbę uczniów danej placówki biorącej udział w programie, zostały:

Miejsce I:  

Szkoła Podstawowa Nr 6 w Myślenicach  - 9,82 kg zużytych baterii/1 ucznia

Miejsce II:

Punkt Przedszkolny „Zielona Jabłuszko” Kinga Fedorczyk  - 9,50 kg  zużytych baterii/1 ucznia

Miejsce III:

Przedszkole Niepubliczne Sióstr Nazaretanek - 7,14 kg zużytych baterii/1 ucznia

 

Wyróżnienie specjalne za największą masę zużytych baterii zebranych ogółem otrzymuje:

Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi Nr 1 w Bieruniu, która zebrała 1150 kg zużytych baterii.

Wszyscy laureaci konkursu otrzymują pulę punktów, które można wymienić na atrakcyjne nagrody i gadżety dostępne w Katalogu Nagród ufundowanych przez Organizatora konkursu.

Serdecznie gratulujemy laureatom zwycięstwa w konkursie.

Jednocześnie dziękujemy uczestnikom II edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „Zbieraj baterie” za udział i zaangażowanie. Wszystkim uczestniczącym placówkom zostaną przesłane nagrody pocieszenia.

MIESIĄC FINAŁOWY ROZPOCZĘTY!

Miło jest nam poinformować, że rozpoczął się Miesiąc Finałowy, który kończy drugą Edycję Ogólnopolskiego Programu dla Szkół ZBIERAJ BATERIE.

Celem Miesiąca Finałowego, jest zintensyfikowanie działań Placówek w zakresie edukacji ekologicznej oraz zbiórki baterii, dlatego przypominamy o możliwosci korzystania z konspektów lekcji przesłanych przez Nas wraz z materiałami edukacyjnymi.

Jednocześnie przypominamy, że odbiór zebranych przez Placówkę baterii należy najpóźniej do 31 maja 2014.
W tym celu został uruchomiony specjalny  formularz zgłaszania odbioru baterii pod wskazanym linkiem http://www.ecowyobraznia.pl/zgloszenie-odbioru .

Zgłoszenie może również zostać przesłane za pomocą formularza dołączonego do Regulaminu Programu na numer faksu 12 376 89 26 lub adres baterie@biosystem.pl

ZWYCIĘZCY I EDYCJI PROGRAMU !!!

Niezmiernie nam miło ogłosić, że 31 stycznia zakończyła się I Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół - ZBIERAJ BATERIE! Wzięło w niej udział 116 szkół z całej Polski.

Zgodnie z Regulaminem Programu wyłoniliśmy trzech Laureatów, którzy zebrali najwięcej zużytych baterii w przeliczeniu na jednego ucznia oraz Wyróżnienie Specjalne dla szkoły, która zebrała najwięcej baterii:

I miejsce:Punkt Przedszkolny "Zielone Jabłuszko" Kinga Fedorczyk w Jabłonnej

Zebrano 10,08 kg baterii na 1 ucznia, nagroda w wysokości  2000 punktów

II miejsce: Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Krakowie

Zebrano 6,22 kg baterii na 1 ucznia, nagroda w wysokości  1500 punktów

III miejsce: Przedszkole Niepubliczne Zgromadzenia Sióstr Św. Józefa w Tarnowie

Zebrano 5,23 kg baterii na 1 ucznia, nagroda w wysokości  1500 punktów

Wyróżnienie Specjalne: Gimnazjum nr 5 im. Jana Pawła II w Krakowie

Zebrano łącznie  982 kg zużytych baterii, nagroda w wysokości 2000 punktów

Postanowiliśmy także przyznać dodatkową nagrodę dla Szkoły  Podstawowej nr 3 im. Jana Brzechwy w Goleniowie za szczególne zaangażowanie w organizację zbiórki zużytych baterii. Szkoła otrzymuje  nagrodę w wysokości 500 punktów.

Punkty są wymienne na nagrody rzeczowe zgodnie z Regulaminem Programu.

Wszystkim szkołom dziękujemy za aktywny udział w zbiórce baterii i propagowanie edukacji ekologicznej związanej z prawidłowym postępowaniem ze zużytymi bateriami.

Zachęcamy do udziału w kolejnej edycji naszego konkursu. 

ZAKOŃCZENIE I EDYCJI

Z przyjemnością informujemy, że I Edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół ZBIERAJ BATERIE dobiegła końca.

Wzięło w niej udział 119 szkół. W tym momencie trwa obliczanie wyników.

Wkrótce zostanie ogłoszona lista Zwycięzców. Wszystkie pozostałe szkoły, które wzięły udział w naszym Programie dostaną atrakcyjną nagrodę pocieszenia.

Zachęcamy szkoły z całej Polski do przyłączenia się do II Edycji naszego Programu, która wystartowała 1 lutego.

MIESIĄC FINAŁOWY !!

Z dniem 1.01.2014 rozpoczął się Miesiąc Finałowy, kończący pierwszą Edycję Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół - ZBIERAJ BATERIE!

Celem Miesiąca Finałowego, jest zintensyfikowanie działań Placówek w zakresie edukacji ekologicznej oraz zbiórki baterii.

Zachęcamy do skorzystania z konspektów lekcji, przesłanych wraz z materiałami edukacyjnymi.

Równocześnie informujemy, że odbiór zebranych przez Placówkę baterii, należy zgłosić do 31.01.2014r. poprzez formularz zgłoszenia odbioru baterii, dołączony do Regulaminu Programu lub poprzez stronę  http://www.ecowyobraznia.pl/zgloszenie-odbioru.

RUSZYŁ OGÓLNOPOLSKI PROGRAM EDUKACYJNY DLA SZKÓŁ - ZBIERAJ BATERIE!

Ruszył ogólnopolski Program Edukacyjny dla Szkół – ZBIERAJ BATERIE! Całoroczny Program ma na celu edukację dzieci i młodzieży w zakresie zbiórki zużytych baterii i akumulatorów. Do udziału zapraszamy wszystkie placówki edukacyjne mieszczące się na terenie Polski.

Więcej...