ZAPRASZAMY DO VII EDYCJI "ZBIERAJ BATERIE!"

Rozpoczęła się VII edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego dla Szkół „ZBIERAJ BATERIE”, która potrwa do 11 maja 2018 roku. Uczestniczące w projekcie szkoły będą rywalizowały o nagrody przyznawane za największą zbiórkę zużytych baterii przenośnych.

W akcji bierze już udział niemal 1500 szkół z całej Polski, do których przesyłane są materiały edukacyjne oraz pojemniki na zużyte baterie. W skład pakietu edukacyjnego na temat zasad postępowania z zużytymi bateriami wchodzą m.in. plakaty, broszury informacyjne oraz scenariusze zajęć lekcyjnych.

W porównaniu do poprzednich edycji, w roku szkolnym 2017/2018 postanowiliśmy zwiększyć ilość przyznawanych nagród oraz zmienić kryteria ich przyznawania. W VII edycji „ZBIERAJ BATERIE!” nagradzane będą szkoły, które zbiorą największą masę zużytych baterii i akumulatorów. Zwycięzcy wyłaniani będą w dwóch kategoriach: Małej Placówki i Dużej Placówki. Dodatkowo w obrębie każdej z kategorii utworzone zostały trzy grupy konkursowe – Przedszkola, Szkoły Podstawowe oraz Szkoły Ponadgimnazjalne. Dzięki takiemu rozwiązaniu uczestnicy programu będą mogli rywalizować o nagrody z innymi placówkami edukacyjnymi, których ilość uczniów oraz typ nauczania są porównywalne.

Serdecznie zapraszamy do udziału w programie wszystkie placówki edukacyjne. Aktualny regulamin programu „ZBIERAJ BATERIE!” w roku szkolnym 2017/2018 znajduje się tutaj.

Wróć