III EDYCJA PROGRAMU "ZBIERAJ BATERIE!"

Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego 2014/2015, rozpoczęła się już III edycja Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „ZBIERAJ BATERIE!” organizowanego przez ZGK Organizację Odzysku BIOSYSTEM S.A. Dotychczas do udziału w projekcie zgłosiło się ponad 400 szkół. Cieszymy się, że Program mający na celu zapoznawanie dzieci i młodzieży z zasadami właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, do których należą zużyte baterie, zyskał tak duże zainteresowanie.

Wspierając edukację ekologiczną.

Podobnie jak w poprzednich edycjach, przygotowaliśmy szereg atrakcyjnych materiałów edukacyjnych na temat baterii i akumulatorów, zasad ich użytkowania oraz przyjaznych dla środowiska naturalnego sposobów pozbywania się odpadów powstających z bezprzewodowych  źródeł prądu.  Mamy nadzieję, że zaktualizowane wersje broszurek edukacyjnych, konspektów lekcyjnych oraz nowe, barwnie ilustrowane plakaty tematyczne, okażą się przydatnym narzędziem wspierającym edukacje ekologiczną w szkołach.

Nagrody dla najbardziej aktywnych.

Szczególnie zachęcamy do aktywnych działań promujących zbiórkę zużytych baterii i akumulatorów. W tegorocznej edycji przyznajemy większą liczbę nagród! Oceniać będziemy zbiórkę w dwóch kategoriach: w przeliczeniu na jednego ucznia danej szkoły oraz za zebraną masę baterii ogółem, bez względu na liczbę uczniów. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, które przyznajemy dwa razy w roku. Uczestniczące w Programie szkoły przekazują zebrane baterie na koniec każdego semestru, w celu dokonania oceny i klasyfikacji wagowej zebranych baterii.


Zaktualizowany regulamin, zawierający szczegółowe informacje na temat zasad uczestnictwa w programie „ZBIERAJ BATERIE!” znajduje się w zakladce Regulamin.

Wróć